CORPNEED Corporate Office Solutions
 – Hazır ofis sektörünün tarihçesi ve şirketiniz?
Hazır ofis sektörü Türkiye’ye 15 yıl önce yabancı yatırımcıların eşliğinde adım attı. Sektörün büyümesi özellikle maliyenin yasal adres uygulaması ile birlikte ivme kazandı. Son 4 yılda sektördeki büyümenin hızlanması ile birlikte rekabette yoğun olarak artmaya başladı. Corpneed olarak önce İzmir Folkart’ta sonrasında ise İstanbul’ da açtığımız şube ile sektöre yeni bir bakış açısı getirdik.

 – Hazır Ofis ve Sanal ofis nedir ?
Hazır ofis şirketleri, prensipte aynı temel üzerine kurulmuş, şirketlere prestijli hazır ve sanal ofis hizmeti sunuyorlar. Türkiye’nin değişken ekonomik yapısı, kuruluş aşamasında bir çok şirketin Hazır ofisleri güvenli liman olarak gördüğü bir sığınak haline geldi. Esnek kira süreleri şirketlerin ihtiyacı kadar kiralamasına yapmasına olanak sağlıyor. Şirketler ister sanal ister hazır olsun, beraberinde kendilerine tahsis edilen sektereya sayesinde müşterilerine karşı kurulsal bir imaj sergileyebiliyor. Böylece hazır ve sanal ofis kiralayan firmalar istihtam maliyetinden feragat etmiş oluyor.

– Hazır ofiste neler dikkat etmeliyiz ? Hazır ofiste giderleri nasıl kontrol edebiliriz ?
Hazır ofis seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur prestjli bir adres olmasına dikkat edilmesidir. Kartvizitinize, web sayfanıza veya dökümanlarınıza koyacağınız adresin dikkat çekici olması, müşterilere güven vermesi çok önemlidir.
Geleneksel bir ofiste karşılaşılacak tüm maliyetlere hazır ofislerde karşılaşmazsınız. Artan orandaki, elektrik, su, aidat, doğalgaz gibi bir çok değişken maliyet hazır ofis sisteminde karşınıza çıkmaz. Bununla birlikte mobilya, taşınma, temizlik, mutfak gibi harcamalarınız yine hazır ofis firmaları tarafından karşılanır.

Top